Iedzīvotāji un pašvaldības ir aicinātas iepazīties ar atjaunoto plūdu riska novērtējumu turpmākajiem sešiem gadiem

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) ir atjaunojusi sākotnējo plūdu riska novērtējumu nākamajiem sešiem gadiem. Plūda riska novērtējums ir pieejams publiskai sabiedriskai apspriešanai no š.g. 1.augusta līdz 2025. gada 30. janvārim.

Ar Sākotnējo plūdu riska novērtējumu 2025. – 2030. gadam var iepazīties LVĢMC tīmekļvietnē: https://videscentrs.lvgmc.lv/lapas/udens-apsaimniekosana-un-pludu-parvaldiba.

Sākotnējais plūdu riska novērtējums ir nacionāla mēroga pētījums, kura ietvaros tiek apkopota informācija par iepriekš notikušiem plūdiem valsts teritorijā, kam bijusi nelabvēlīga ietekme uz cilvēku veselību, vidi, kultūras mantojumu un saimniecisko darbību vai kuru atkārtošanās izraisītu nopietnas nelabvēlīgas sekas nākotnē, veikta plūdu riska analīze un novērtēta plūdu iespējamā nelabvēlīgā ietekmi nākotnē, kā rezultātā tiek identificētas teritorijas ar nozīmīgu plūdu risku – nacionālas nozīmes plūdu riska teritorijas.

Sākotnējo plūdu riska novērtējumu atjauno reizi sešos gados.[1]

Š.g. gada 20. septembrī plkst. 10:00 tiešsaistē tiks organizēta sanāksme, lai iepazīstinātu ieinteresētās puses ar izstrādāto novērtējumu. Lai pieteiktos tiešsaistes sanāksmei, lūdzam aizpildīt reģistrācijas formu: ŠEIT līdz 2024. gada 18. septembrim

 


[1] Atbilstoši Ministru kabineta 2009. gada 24. novembra noteikumiem Nr. 1354 “Noteikumi par sākotnējo plūdu riska novērtējumu, plūdu kartēm un plūdu riska pārvaldības plānu” 18. punktam.